A A A
English

Firma finalizuje kolejne przejęcia, umacnia pozycję czołowego producenta i sprzętu rehabilitacyjnego w Europie

Łódzki producent sprzętu rehabilitacyjnego sfinalizował przejęcie spółek zależnych koncernu Meyra Ortopedia działających w Czechach, Rosji i na Węgrzech. W najbliższych dniach do grupy kapitałowej Medort dołączy duńska spółka zależna Meyry. W ocenie Zarządu dzięki przeprowadzonym akwizycjom już w 2014 r. skonsolidowane przychody Medortu wzrosną o co najmniej 10 mln euro.

– Korzystając z zapisów umowy przejęcia niemieckiego przedsiębiorstwa Meyra Ortopedia zrealizowaliśmy opcję zakupu jego spółek zależnych. Wszystkie przejęte podmioty są rentowne, a ich niekwestionowanym atutem jest mocna pozycja na lokalnych rynkach i wysoka renoma oferowanych produktów. Zakładamy, że przejęte spółki z kwartału na kwartał będą osiągać coraz lepsze wyniki finansowe. Połączony potencjał Medort i Meyra Ortopedia pozwoli nam jeszcze skuteczniej rywalizować o klientów na zagranicznych rynkach– informuje Michał Perner, wiceprezes Medort.

Poprzez przejęcie niemieckiej firmy Meyra, Medort, lider polskiego rynku sprzętu rehabilitacyjnego, stał się jednym z największych podmiotów obecnych na rynkach całego Starego Kontynentu.

– Na Węgrzech, gdzie byliśmy obecni już wcześniej, nasz udział w rynku wzrośnie o 20 proc., do ponad 50 proc. W Czechach Meyra to najbardziej rozpoznawalna marka, chcemy wokół niej budować naszą obecność na tym niedużym, ale atrakcyjnym, z punktu widzenia rentowności, rynku. Już dziś myślimy o kolejnych akwizycjach w tym kraju, uzupełniających nasze portfolio produktowe i potencjał dystrybucyjny. Rosja stanowi również atrakcyjny kierunek ekspansji naszej grupy. Produkty Meyry są obecne na tamtejszym rynku od kilkudziesięciu lat, mamy tam pełen zakres aktywności tj. refundację, przetargi i użytkowników końcowych – dodaje Michał Perner.

Perner nie ukrywa, że szczególnie duże nadzieje grupa Medort wiąże z ekspansją na rynki krajów Skandynawii.

– Dania to tylko przyczółek do mocnego wejścia na rynki skandynawskie. Rozważamy różne warianty rozwoju w tym regionie, nie wykluczamy również akwizycji – informuje wiceprezes Medortu.

Perner podkreśla równocześnie, że w 2014 r. priorytetem jest uporządkowanie poszerzonej grupy i osiągnięcie zakładanych efektów synergii, w szczególności sprzedażowych. Mamy potencjał by dynamicznie zwiększać sprzedaż w kolejnych latach, eksploatując potencjał powiększonej grupy. Mamy ambicję i możliwości by w nieodległej przyszłości osiągnąć 500 mln zł przychodów ze sprzedaży przy minimum 10-proc. marży EBITDA  – analizuje Perner.

Parkiet 23.04.2014

http://www.parkiet.com/artykul/1366317.html

ISBnews (pb.pl) 24.03.2014

http://pulsinwestora.pb.pl/3606465,2162,medort-planuje-kolejne-przejecia