A A A
English

Medort sfinalizował transakcję przejęcia niemieckiej spółki Richter Reha Technik.

Grupa Medort sfinalizowała transakcję przejęcia niemieckiej spółki Richter Reha Technik GmbH z siedzibą w Thurnau w Niemczech (http://www.richter-reha-technik.de).

Firma ta specjalizuje się w produkcji elektrycznych wózków inwalidzkich oraz systemów mobilnej pionizacji pacjentów. Oferta produktowa Richter Reha Technik stanowi dla Grupy doskonałe uzupełnienie, szczególnie w zakresie stosowanej techniki pionizacyjnej. Innowacyjna technologia i opatentowane rozwiązania techniczne, stanowić będą dla spółki istotny krok w budowaniu znaczącej pozycji na rynku europejskim.

Richter Reha Technik, zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą, na terenie Niemiec, zaawansowanych wózków elektrycznych z funkcją pionizacji. Produkty te charakteryzują się niezwykle wysoką jakością, a marka ta jest doceniana w Niemczech oraz we Włoszech. Innowacyjna technologia i opatentowane rozwiązania techniczne, sprzedawane w najwyższej półce cenowej stanowią dla Grupy istotny krok w budowaniu znaczącej pozycji na rynkach Europy Zachodniej.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju, zmierzającą do wzmocnienia pozycji Grupy w kategorii wózków inwalidzkich w segmencie Upper Premium. W ramach marki Meyra, którą sukcesywnie budujemy, chcemy znacząco rozwinąć portfolio produktowe i udostępnić te właśnie produkty klientom, nie tylko w Niemczech, ale przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Francji Skandynawii, Beneluksie, oraz Stanach Zjednoczonych. Do tego celu, chcemy wykorzystać posiadaną już sieć sprzedaży, która z sukcesem eksportuje produkty do 80 krajów.