A A A
English

Meyra Group jest wiodącym europejskim projektantem i producentem rozwiązań z zakresu mobilności oraz ortotycznych z ugruntowaną pozycją na rynkach niemieckojęzycznych, Skandynawii, Francji i Europy centralnej. 

Grupa eksportuje swoje produkty do ponad 80 krajów na świecie. Plany rozwojowe obejmują wzmocnienie pozycji w Europie, Australii i Ameryce północnej w obszarze:

  • Wózków elektrycznych,
  • Wózków komfortowych, siedzisk
  • Wózków aktywnych,
  • Produktów pediatrycznych,
  • Produktów dla seniorów,
  • Nieinwazyjnych rozwiązań ortotycznych.

Zarząd

Mariusz Smela – Prezes Zarządu, akcjonariusz. Od początku związany z rynkiem medycznym w Polsce. W 1996 roku rozpoczął pracę w spółce Medort na stanowisku Kierownika ds. Dystrybucji, od 1998 pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego MDH Sp. z o.o., natomiast od 2002 roku był Pełnomocnikiem Zarządu w Medort S.A. Od 2009 r. jako Prezes Zarządu Medort S.A. jest odpowiedzialny za rozwój spółek hurtowych na rynku Europy środkowo-wschodniej oraz za działalność detaliczną w Polsce, prowadzoną pod marką Life+. Aktywnie uczestniczy w projektach restrukturyzacyjnych spółek, które dołączają do Grupy Kapitałowej, w ramach realizowanej strategii przejęć. Nadzoruje prawną część działalności Grupy Medort.

Michał Perner – V-ce Prezes Zarządu, akcjonariusz. Ukończył wydział Administracji i Stosunków Międzynarodowych na PWSBiA w Warszawie. Pracę w Grupie rozpoczął w 1996 roku, od 2000 do 2002 był Dyrektorem Zarządzającym Ortocentrum Sp. z o.o., od 2003 Pełnomocnikiem Zarządu w Medort S.A., w 2006 pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Doktor Perner Sp. z o.o., do stycznia 2009 Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii w Medort S.A.

Paweł Robak – Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy, akcjonariusz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracę w Grupie rozpoczął w 2009 roku. W latach 1998-2003 pracował w Hucie Aluminium „Konin” S.A., 2003-2005 w Wielkopolskich Fabrykach Mebli S.A., 2005-2007 Instal Poznań S.A. i IPE Sp. z o.o., 2007-2009 KRI S.A. (grupa PBG S.A.), pełniąc funkcję zarządcze w pionach finansów.

Tadeusz Piotr Baczyński – Członek Zarządu, akcjonariusz. Posiada wieloletnie doświadczenie na rynku orto-reha na stanowiskach kierowniczych, w tym stanowiska Kierownika Sprzedaży i Marketingu, Dyrektora Sprzedaży oraz Dyrektora Zarządzającego w MDH Sp. z o.o. Od 2014 roku pełniąc funkcję Członka Zarządu Medort S.A., jest zaangażowany w rozwój sprzedaży hurtowej w Europie oraz projekty sourcingowe.